Erik Meijer woonde lang in de VS en werkt bij Microsoft. Hij leidt daar een team dat cloudcomputing op de kaart moet zetten. Als mediapartner van TEDxDelft (7/11/2011) namens SocialMedia.nl en AtMost.TV mocht ik de ICT-goeroe interviewen:
Patrick Petersen is 100% online marketeer, oprichter-eigenaar AtMost.nl en AtMost.TV, bestseller auteur, oprichter SocialMedia.nl, blogger, video-maker, journalist, docent-trainer, spreker, online consultant met focus op zoekmachinemarketing, social media, online strategie, usability en mobiele marketing
Ook een boek kent een Product LifeCycle. Nu met de kracht van sociale media als factor is dit een opmerkelijke. Het actuele Handboek Online Marketing (#hom2) is weer terug in de top 50 na een periode even moeilijk beschikbaar te zijn.
Prettig is het feit -gezien de PLC- dat het #hom2 nu bij de eerste lezers volledig is gelezen is en daarom ook inhoudelijke recensies oplevert. Zie bijvoorbeeld:
- Selexyz: http://www.selexyz.nl/product/9789013077346//handboek-online-marketing/
- Twitter over het #hom #hom2 (100+ tweets): http://www.handboekonlinemarketing.nl/marketing_boek/online_marketing/management/leerboek/handboek/?cat=10
Ik ben benieuwd naar zoveel mogelijk -inhoudelijke- meningen! So spread the #hom2-word
Zie ook www.handboekonlinemarketing.nl
De toekomst is S.O.C.I.A.L. is zomaar een praktisch model uit het nieuwe, herziene, dikkere en totaal gereviseerde Handboek Online Marketing. Een leer- en managementboek (uitgever Kluwer) dat per schooljaar 2010/2011 als standaardwerk bij de betere (HBO+) opleidingen zijn intrede doet en reeds in de top van Managementboek.nl staat. Naast de cases met Dutchcowboys -zoals @Marjolijn (over haar SPIN Award, Dutchcowgirls.nl en G-Star), auteur en DC-blogger Frank Meeuwsen plus een overall case van topblog DutchCowboys.nl zijn er nog 30+ cases en video’s te vinden die aantonen hoe je conversiegericht Online Marketing met een juiste mix en op niveau gebruikt. In het sociale online geweld dat ‘Sociale Media’ heet vergeten wij anno 2010 dat de Online Marketingmix ook vitale instrumenten zoals SEO-SEA, microsites, een overkoepelende contentstrategie, e-mailmarketing, mobile marketing en e-mailmarketing benodigt. De waarheid.. is een optimale mix.
Klik door voor een uitlichting van het eigen S.O.C.I.A.L.-model. Discussieer mee en WIN een HOM2!

Het HOM is het beste verkopende marketingboek op dit moment en staat reeds meer dan 100 dagen in de top 100 op Managementboek.nl. De reacties zijn goed en gaan viraal heel positief de sociale media over. Er zijn reeds diverse herziene oplages met spoed de markt op gebracht waarbij de verkoop gestaag blijft door gaan. Adoptie door diverse hogescholen, actuele herziene oplages en een goed bezocht HOM-blog (400-500 unieke bezoekers per dag) met meer dan 200 posts moeten continu zorgen voor een nog beter product dat door jullie lezers en gebruikers nog beter en langdurig kan worden ingezet.
Crowdsourcing & collaboratie is een kern van Hoofdstuk 12 (Sociale Media) van het HOM. In het kader van Practice what you preach: denk per direct mee over de nieuwe cover voor de nieuwe druk van het Handboek Online Marketing. We willen de herkenbaarheid behouden, als ook de scanbaarheid van de cover, zijkant en achterkant, het frisse karakter maar willen daarbij ook juist communiceren dat het om een nieuwe druk gaat.
De nieuwe druk (zomer 2010):
- wordt dikker: nu 315 word straks 400 pagina’s: nog meer HOM voor je geld
- meer en nieuwe Nederlandse cases: uniek, aangezien er geen marketingboeken bestaan die actuele Nederlandse online marketing cases bespreken
- een herziene tekst met redactionele slag
- interviews met specialisten en topspelers uit het Nederlandse sociaal mediaal landschap en online specialisten
- een ruime opmaak (onder andere interlinie en paginaverdeling)
- diverse online instrumenten worden uitgebreid
- in 2009 en 2010 zijn er nieuwe video’s opgenomen op events met (inter)nationale specialisten met uitsproken visies en hands-on aanpak
Wat zijn jullie idee-en? Reageer of Twitter naar @onlinemarketeer of @handboek met julie inzichten over de nieuwe cover voor het HOM!
