eigen column Patrick Petersen Archive

0

DC7 is mijn trendrubiek voor de populaire blog www.dutchcowboys.nl: Twitter in het buitenland?

DC7 is mijn trendrubiek voor de populaire blog www.dutchcowboys.nl. Deze keer staat Twitter en het effect buiten de VS centraal.

Twitter groeit. Het is niet alleen dat sociale middel dat online gefocussed Nederland in de ban houdt; het middel groeit door naar een volwassenheidsfase. Wat irriteert is de wirwar aan cijfers over het aantal Twitteraccounts en het gebruik van de microblog. De officiële cijfers lijken van Matt Sanford te komen en zijn actueel tot april 2010. Matt is onderdeel van het internationale team van Twitter en brengt opmerkelijk nieuws over het wereldwijde gebruik van Twitter. Een DC7 met feiten over de internationale groei van het troetelkind der social media:

1. Er wordt tegenwoordig getwitterd in Vatican Stad en ook in outer space

2. Twitter.com is november 2009 in het Spaans verschenen waarbij we direct een stijging zagen in van 50% in het aantal aanmeldingen uit Spaans sprekende landen

3. Na de tragedie in Chili steeg het aantal aanmeldingen op Twitter van Spaans sprekende tweeps met 1200%

4. In Colombia groeide de aanmaak van Twitteraccount met 300% nadat politici zoals Piedad Córdoba Ruíz Twitter serieus ging inzetten

5. 60% van de Twitteraccounts komt van buiten de VS

6. Sinds het begin van 2010 stijgen de aanmeldingen in India met bijna 100% met voortrekkers  in de politiek zoals Shashi Tharoor en Bollywood mega-stars Sharukh Khan, Priyanka Chopra en Abhishek Bachchan

7. Twitter.com bestaat per april 2010 in zes verschillende talen

0

Column Online Marketing Service: ‘It only takes 7 seconds to lose a customer’

deltagame_introplaatje_intr.gifDe online marktplaats richt zich steeds meer op het product en de bijbehorende prijs. De zogenaamde bovenbouw -zoals imago- van een product laten zich daarbij moeilijk communiceren op het web. Uit onderzoek blijkt dat de klant welzeker ontvankelijk is voor een zogenaamde look-and-feel. Toch is de internetklant daarbij wel zeer ongeduldig. Bevalt het niet, straalt de internetuiting geen vertrouwen uit, gaat het allemaal te traag, is het niet relevant, dan haakt de virtuele klant af. Dit afhaken kan heel snel gaan: ‘It only takes 7 seconds to lose a customer’.

Look-and-feel, gemak en meer. Als we een internetwinkel als voorbeeld nemen dan kunnen we deze doorgronden in termen van unieke meerwaarde, gebruikersgemak, voordeel voor de klant en de uitstraling; ook wel look-and-feel genoemd.

Online ervaart de klant graag die winkelervaring die hij of zij ook offline kan verwachten. Net als dat Albert Heijn en diverse restaurants de klanten bedienen met rustige, klassieke muziek zo wil de virtuele klant ook een goed gevoel krijgen bij het internetwinkelen. Het gemak vertaalt zich in de snelle en juiste manier van helpen. Met enkele kliks dient de klant zijn of haar product te hebben gevonden. De productuitstraling dient veel vertrouwen op te wekken. De hoeveelheid en manier van communiceren van de overige productkenmerken dienen de klant een gevoel van juist beslissen te geven. Aangezien veel internetwinkels(Nederland kent er anno 2007 zo’n 16.000) nog maar net bestaan is de uitstraling en communicatie naar de internetklant toe, van wezenlijk belang om vertrouwen te wekken.

Vertrouwen is waar het om gaat. Vooral de eerste (koop)ervaring online dient vertrouwen te geven. Als we komen tot de kern van een internetwinkel dan blijkt 2 van de 3 klanten af te haken bij de kassa. Uit onderzoek blijkt dat òf de afrekening te omslachtig is, er teveel mysterieuze kosten worden toegevoegd òf dat simpelweg het betalingssysteem niet past bij de betalingsgewoonte van de betaler. Bovenal blijven we Nederlander en willen we eerst de totale prijs zien voordat we überhaupt beslissen om tot aankoop over te gaan. De verplichting om bij de verkoop van vliegtickets de totale aankoopprijs te communiceren is hiervan een voorbeeld. En dan komen we bij het meest belangrijke punt: de meerwaarde of de meerwaarde die de virtuele klant erkent en ervaart. Online Marketing Service is een unieke meerwaarde.

Nu het aanbod van internetwinkels gestaag groeit zal de klant in het brede aanbod op zoek gaan naar de unieke meerwaarde. Dit kan een ooit kostbare merkpositionering zijn geweest die de winkel een image en naam in de markt meegeeft. Grote internetwinkels lijken hierbij de unieke klant uit het oog te verliezen en zich alleen te richten op de kostenvoordelen van de massale aanpak. Indien het aanbod, de afhandeling, kortom het internetconcept niet voldoet aan eerder genoemde voorwaarden dan kun je het online alsnog ‘shaken’. De kritische internetklant vindt dan vanzelf wel zijn of haar weg naar die leuke, nuchtere, betrouwbare kleine webshop met persoonlijke uitstraling en handig betaalsysteem. Doorslaggevend hierbij is ook nog eens die persoonlijke service van de medewerkers van de winkel.


Deze column is gepubliceerd in het Zakenjournaal Business Magazine maart 2007.

2

SEO of gewoon Search Engine Optimization gaat om stabiliteit, echtheid, structuur, continuiteit & uniformiteit

seoSearch Engine Optimization of SEO is een kunst en vak apart. Veel gepraat, niet altijd veel resultaat. De leukste online-sport waarbij je dagelijks je ranking ziet stijgen of dalen is het wel. Altijd goed om te zien of je op 1 staat. Enerzijds is positie-behoud best lastig vooral met een brede scope aan keywords en combinaties.

Aan de andere kant zie je online collega’s in de rankings weer snel wegzakken in verband met het gebruik van teveel trucs. Wees naar de webspiders toe vooral duidelijk, uniform en stabiel in je online communicatie en gebruik van contentstrategie.

Patrick Petersen.nl Google
Docent online marketing 1.250.000 1,2 1,2
1

10 Feiten over internet als communicatiemiddel anno 2007

10feitenHartstikke mooi al die online onderzoeken. Mooi al die internetcijfers. Leuk al die trends in de internetmarketing. Heel gaaf al die usability-onderzoeken. Als wij uitzoomen en richting een helicopterview gaan, dan de volgende 10 feiten over internet als communicatiemiddel anno 2007. Want, laten we eerlijk zijn, internet is nog steeds een van de communicatie- en marketinginstrumenten dat ingezet wordt voor awareness, voorlichting, service, aanbieding, interactie allen gericht op: de conversie.

1. Veel websites zitten tussen Web 1.0 en 2.0, een gerichtheid op Web 3.0 komt nogal snel voor veel organisaties. Het succes van web 2.0(de koppeling van handige toepassingen en een sterk community-denken en gerichtheid op het delen van content) hangt bij veel organisatie af van de organisatiecultuur

2. Er heerst nieuwsbriefsmoeheid in Nederland. We weten niet eens meer waar we ons nu wel of niet bewust op geabonneerd zijn. Als het boven de vouw interessant en snel scanbaar is dan reageren en kliken we door. Moet de landingspagina wel goed aansluiten natuurlijk.

3. Video is hot. Kijk naar de snelle acceptatie van Youtube die anno 2007 voor een belangrijk deel van het wereldwijde dataverkeer zorgt. Video’s van 20-30 sec. houden nog altijd de aandacht vast van de gebruiker. Wel varieren dat video-aanbod.

4. Na de dagbladengeneratie, de MTV-generatie  en de Nintendo-generatie, lijkt de scan- & flits-generatie te zijn geboren. ‘It only takes 7 seconds to lose a customer’ Indien er op de webpagina niet binnen 7 seconden iets interessants verschijnt, dan is de bezoeker bored. De toekomstige generatie? Zal wel iets met mobiel worden en triggering.

5. Leuk die uitklapmenu’s. Gaaf die AJAX-techniek. Mooi dat schuiven met die Widgets op de portal. Een goede zoekmachine met Google look-and-feel werkt toch nog het beste om je internetbezoeker daar te laten komen waar hij of zij graag willen komen op de website.

6.De online aankopen worden grotendeels onder werktijd gedaan. Dus waarom die aanbieding in de avond of het weekend toemailen? Het afleveren van een kookplaat op zomaar een parkeerterrein achter zomaar een bedrijf rond een uur of 17.00 is vrij normaal. Ook de internetklant is koning.

7. Er wordt nog steeds onzettend veel geld uitgegeven aan print, advertenties, DTP, brandingcampagnes en alle andere instrumenten in de mix waar het internet ook ergens in zit. Koudwatervrees om het web echt als primair middel te gaan gebruiken heerst nog steeds.

8. Succes op het web vereist een flexibele, open en platte organisatiestructuur. Kunt u open, eerlijk en transparant opereren?

9. ‘ Middle of the road leads to death’, Roel Pieper blijft dit maar aangeven. En terecht. Omarm en begrijp het web en de kritische online klant of blijf weg van het middel. 

10. Merkentrouw? Winkeltrouw? Da’s wel heel erg 1993. Betrouwbaar overkomen, een juiste look-and-feel en gemak. Da’s 2007.

‘ De 13 pilaren van internetmarketing’ , een video:

YouTube voorvertoningsafbeelding
0

COLUMN: Video en viral maakt online marketing ‘cool’ + VIDEO

Video en viral maakt online marketing ‘cool’In 2006 hadden online marketeers een creatief topjaar met de massale intreding van de virals aan het online marketinglandschap. Veelal games, testen, vragenlijsten met daarbij steeds vaker de toevoeging van video verzorgde vorm van de hedendaagse viral. Viral: het virtueel mond-tot-mond rondsturen van een boodschap. Is de buzz de offline gehypte boodschap, de viral doet het op het web. Virals voor direct en cool contact met de doelgroep.

Top-acts bij het afscheidsconcert van Diana, de laatste speech van Tony Blair, de introductie van de iPhone in Amerika en het toespreken van de fans door zangeres Britney. Het is vooral puur, transparant, echt en veelal open in de communicatie. We hebben het hier over de video-viral. Het zijn de video’s die op Youtube, bureaurenkema.nl en de diverse video-charts op het web zijn te vinden. De echt goede video’s komen trouwens meestal langs in de zakelijke mailbox en steeds vaker op TV bij snelle programma’s met komische inslag.

TOP 20 Video virals

Om een indruk te krijgen van wat video virals zijn: zie www.viralvideochart.com voor een top 20 van internationale video’s die mond-tot-mond worden doorgestuurd. Ook de zoekactie ‘viral’ op de videobibliotheek Youtube.com levert een groot aanbod van virals op. Bovendien levert Neerlands grootste online marketing blog ‘MarktingFacts’ een Viral Friday met topvirals. Zie www.marketingfacts.nl/viralfriday/ .

Bankje pesten als komische viral

Het is de groen-gele bank die de laatste maanden nogal het doelwit is van virals die zich tegen deze bank keren. Internetters maken ‘De Bank’ af op het feit dat ze niet open, transparant en vooral niet eerlijk zijn. Los van het feit of deze beweringen ook waar zijn levert het aloude WWW de nodige komische videovirals op: www.burorenkema.nl/2007/05/door_de_bank_genomen.php Of u het geld bij het pinnen bij deze bank echt nodig heeft, vragen de aandeelhouders in deze viral.

Een viral binnen de online mix?

Cijfers over 2006 leren ons dat 60% van de online marketingbudgetten op gaat aan de zoekmachines. In de online mix blijft dan nog onder andere de microsite, e-mailmarketing, affiliate en de viral over. De viral is een goede tweede als de marketeer een doel en/of visie heeft en de tweeledigheid van de viral inziet. Concreet levert een viral naast een boost van het imago ook een groot aantal profielen op. Deze profielen worden door middel van de online formulieren opgevangen in databases. De waarde van deze profielen wordt helaas in Nederland nogal onderschat. In Amerika is al jaren bekend dat deze juridisch juist opgevangen profielen het nieuwe goud zijn voor toekomstige, succesvolle campagnes. Tot slot deze ultieme viral Als u aandachtig heeft meegelezen en heeft meegesurft naar de genoemde links dan bent u in korte tijd aware geworden van het fenomeen ‘viral’, ‘coole’ virals en het gebruik van videovirals binnen de online mix. En zo vormt dit artikel de viral voor de online marketing viral. Een voorbeeld van een leuk, goede, aanstekelijke viral?

YouTube voorvertoningsafbeelding www.patrickpetersen.nl is auteur en consultant online marketing, docent-trainer en eigenaar van AtMost.nl

0

COLUMN: Web 2.0 + Lifestyle 2.0 = Piramide van Maslow 2.0 + VIDEO

maslov column online marketingHet internet is tot een vooraanstaand communicatiemiddel uitgegroeid. Onze basisbehoeften zijn daarbij in Nederland ruim bevredigd en de Nederlander verbetert de kwaliteit van zijn leven met gebruikmaking van virtuele middelen. Nederland kent daarbij een van de hoogste penetraties van ADSL ter wereld. We downloaden ons daarbij rot en kopen steeds meer via het web in een van de 16.000 webshops. Een gemiste uitzending.nl kijken we steeds vaker terug via het web op het moment dat het ons zint. Aangezien het volwassen communicatiemiddel internet bijna tot de primaire behoeften behoort, wordt het tijd de basispiramide van Maslow eens flink te restylen en te upgraden naar een 2.0.

De behoeftehiërarchie van Maslow 2.0
De piramide van Maslow –basiskennis voor de beginnende marketeer- kent een hiërarchie verandert in de tijd en naar status. Zo is de behoefte aan zelfontplooiing op latere leeftijd een stuk belangrijker dan de sociale behoefte die tieners bijvoorbeeld veelal kennen. De term hiërarchie en internet worden nauwelijks in een (1) zin genoemd. Toch kent de Maslow 2.0 Piramide welzeker een vorm van toenemende behoefte naarmate de leeftijd van het internet en de user toeneemt.

Twee relaties per behoeftelaag van Maslow

Bij de benoeming van de 5 behoeftelagen van Abraham H. Maslow ga ik uit van 2 relaties per laag:

1. de relatie met de ‘user’ of wel internetgebruiker;

2. The Internet Lifecycle(TIL): de voortgang van ontwikkeling van het web zoals het internet deze sinds begin jaren negentig heeft meegemaakt.

De piramide versie 2.0

1. We beginnen met de organische of lichamelijke behoeften van het medium. We hebben het hier enerzijds (TIL) over snelheid en beschikbaarheid van het web. De penetratie van ADSL en breedband heeft een versnellend effect gegeven op de sociale acceptatie van internet en de basisbehoefte van een heavy en groeiende internetgebruiker.

Deze ‘fysiologische behoeften’ houden verband met de vormen, kenmerken en verschijningen van het internet. De fysiologische basisbehoefte aan seks werd ook op het internet al snel bevredigd. Ook de behoefte aan comfort en het (online) bij elkaar zijn is met datingsites en simpele communities al snel bevredigd op het web. Ook de behoefte aan draadloos internet maakt deze laag binnen de TIL tot een vast fundament van de piramide.

2. Gaan we iets verder dan zien we een behoefte aan veiligheid en zekerheid. De individuele internetter gaat veiligheid zoeken in een georganiseerde kleine of grote groep. Daar waar latrelaties, echtscheidingen en seriemonogamie fysieke verschijnselen zijn, lijkt het internet hier goed op in te springen. Brede ‘real-life’ communities zoals Second Life en de communities als Hyves en LinkedIn lijken in dit gat te duiken.

3. Kijken we naar de volgende laag in de piramide en kijkende naar de behoefte aan sociaal contact, vriendschap, liefde en positief-sociale relaties dan kent ook hier het internet een relevant aanbod. Datingsites en sociale communities tillen zichzelf naar een hoger niveau en de toename van het egocentrisme en de vereenzaming van de moderne mens worden met vindingen als YouTube, blogs en datingsites gericht op ouderen virtueel opgelost. Sinds begin 2007 vormen de 50-plussers de snelste groeiende groep van internetgebruikers in Nederland.

4. Kijkende naar de behoefte aan waardering en erkenning die de competentie en het aanzien in groepsverband verhogen dan kennen we de virtuele marktplaatsen, de weblogs en de lifestyle gerichte webshops die hierbij groots aanwezig zijn.

5. De finale behoefte aan zelfontplooiing of het ‘up-to-date’ blijven is de constante behoefte om te leren. Zelfontplooiing is dat wat het internet beter, groter en van hogere kwaliteit maakt. Google die zijn zoekresultaten opschoont, de WIKIpedia die zijn artikelen opschoont en de nieuwssites die nog sneller en gerichter hun diensten aanbieden en de koppeling van toonaangevende blogs is de behoefte om zijn persoonlijkheid en zijn mentale groeimogelijkheden te ontwikkelen en te valoriseren.


Deze column is verschenen in The Times(In English) June 2007YouTube voorvertoningsafbeelding

Pagina 1 van 212